Bendeniz

Soner kimdir

Bendeniz

1971 İstanbul doğumluyum. İlk, orta, lise eğitimimi Şişli Terakki Lisesi'nde okuyarak 1989 yılında buradan mezun oldum. Daha sonra Mimar Sinan Evrenkenti (Üniversitesi) Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümüne girdim. 1994 yılında mezun oldum.
Deniz ile olan bağım 1976 yılında Marmara Adası'nda başladı. 1992 yılına kadar şnorkel ile skindive yaparak devam ettim. 1992 yılında kendi evrenkentimizde (üniversitemizde) imkan olmadığından, Yıldız Teknik Evrenkenti'nde (üniversitesinde) arkadaşlarımın organize ettiği dalış eğitime katılarak dalış hayatıma başladım.


Bu şekilde başlayan dalış serüvenim 2003 yılına kadar amatör seviyelerde gelişti. Daha sonra 2004 yılında dalış profesyoneli olmaya hak kazanarak PADI Open Water Scuba Instructor ve Emergencey First Responce Instructor oldum. Eğitmen olarak da ileri eğitimime devam ettim ve sırası ile Master Scuba Diver Trainer ,IDC Staff Instructor, Master Instructor ardından Emergency First Response Instructor Trainer son olarak da PADI Kurs Direktörü oldum, daha da gidecek yer yoktur dediler ben de durdum ta ki teknik dalış başlayana kadar teknik dalıştada PADI TecRec Deep Instructor ve PADI TecRec Trimix Instructor oldum.


Halen ve Bodrum'da bulunan Turkuaz Dalış Merkez'inde kayıtlı kurs direktörü olarak eğitmenlik yapmaktayım.
Verdiğim dalış eğitimlerinde PADI standartlarını harfiyen uygulamak önceliği almaktadır ki başka bir ihtimal aslında konuşulması bile saçma bir durumdur. Eğitim standartlarına tam uyulduğu takdirde kişiler iyi dalgıç olma yolunda önemli avantajlar kazanırlar.

Eğitim verirken özellikle giriş seviyesindeki eğitimlerde küçük gruplar ile eğitim planlarım (maksimum 4 kişi), her eğitimimde assistan kullanmaya çalışırım ancak her eğitimde bizzat suya girerim. İşimi delege etmem. Özel birebir eğitimler de vermekteyim.

Dünyada dalışın popüler olduğu bir çok noktaya dalış gezileri de organize etmekteyim. Maldivler bunun başında gelmekte bunula beraber Mısır, Malezya'ya da dalışlar organize ediyorum. Özellikle ülkemizde suyun dalış için soğuk olduğu kış ve ilkbahar aylarında bu dalış gezilerini organize etmeye çalışıyorum. 

İnsannın kendini anlatması ve övmesi doğru değildir keza ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz der atalarımız. Uzun lafın kısası, eğer en üst seviyeden kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız bu işin iyi bildiğimi belirtmek isterim.

Web sitemin ana safyasında ve İletilim bölümünde bulunan WhatsApp linkinden benimle hızlıc iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz.


M. Soner Karatepe