PADI Dıvemaster Programı (DM)

dive master

PADI Dıvemaster Programı (DM)

PADI DIVE MASTER PROGRAMI

Temel yapılaşmasınıtamamlamış diğer dalıcılara düzeltici hareket yapabilme yetisini kazanmışdalıcı artık gruplara Liderlik yapabilme eğitimine hazırdır.

Programkapsamında Divemaster adayı liderlik özelliklerini geliştirmekle birlikte, dalış teorisinde de fizik,fizyoloji, dalış tabloları, malzeme ve dalış koşulları-ortam başlıkları altında tam yapılaşması sağlanır. Programın su bölümünde sınırlı su ve açık deniz uygulamaları vardır. Dalış aktivitesinin asli ortamı olan suya yatkınlık ve ortama yeterlilik mesafeye, zamana ve dayanıklılığa bağlı olarakdeğerlendirilir. Temel dalış becerilerini dalışı bilmeyen kişilereöğretebilecek düzeyde gösterme kalitesinde becerilerde uzmanlaşma sağlanır. Açık deniz uygulamalarında Divemaster adayları direkt eğitmen gözetimi altında gerçek dalış öğrencileri ve sertifikalı dalıcılarla staj yaparlar.

PADI kuruluşunda ilk profesyonellik seviyesi olan Divemaster'lık dalış endüstrisinde kariyer yapmak işin başlangıç noktasıdır. Gruplara gerek karasal ortamdan gerekse de su ortamda liderlik edebilen, doğru dalış alışkanlıkları ve uygulamalarına model oluşturan Divemaster'lar endüstrinin vazgeçilmez parçalarıdır.


Yüksek Seviyede Öğrenim

PADI Divemaster kursuöğretimi, Rescue Diver kursunda başlayan ve PADI Divemaster kursunda kapsamlaşan yüksek seviyede bir öğrenimi içerir. PADI Divemaster kursu, PADI Rescue Diver programı tarafından geliştirilen problem çözme becerilerini kapsamlaştırır. Bunu, kaza yönetimi ve önlem senaryolarından, öğrenci dalıcı ve sertifikalı dalıcıların dahil olduğu denetimsel durumlara kadar genişletir. Divemaster seviyesinde problem çözümü,çeşitli durumlarda birçok uygun çözümler üretmeyi, bunların arasından eniyisini seçmeyi vurgular. Divemaster problem çözümü, güvenlikle ilgili meselelerden daha fazlasını içerir. Buna müşteri hizmetleri, iş ve işletme sorunlarıyla ilgilenmek de dahildir.

Kurs, aynı zamanda davranış ve yargılamaya da hitap eder. Davranışlar; profesyonel tutum, rol modelliği, kişisel sağlık ve güvenli dalış çalışmalarını takip etmekten, dürüstlük gibi çok temel değerlere kadar, bireysel seçimleri şekillendiren duygusal etkilerdir. Yargılama; problem çözmek ve bazen “siyah veya beyaz” olmayan durumlarda çeşitli değişkenlere dayanarak karar vermek için, tutum, tecrübe,kuramsal bilgi, neticelendirme ve sezginin kullanılmasını sağlar

PADI Divemaster. PADI Kurtarma Dalıcısı kursunu başarıyla bitirdikten ve 40 kayıtlı dalışa sahip olduktan sonra PADI Divemaster eğitimize başlayabilirsiniz.

PADI Eğitmeniyle yakın bir çalışma içine girerek dalış bilginizi arttırabilir ve becerilerinizi profesyonel seviyeye yükseltebilirsiniz. Kursun en tatmin edici kısmı dalış aktivitelerini denetlemeyi öğrenme ve dalıcı eğitimine yardımcı olmaktır.

PADI Divemaster’ları hem eğitimsel hem de eğitimsel olmayan dalış aktivitelerini denetlemeye yetkilidirler. Dünyadaki tüm Dalış Merkezi ve Rizortlar dalış sınıflarına ve sualtı turlarına yardımcı olmaları için PADI Divemaster’larına ihtiyaç duyarlar. PADI Divemaster’ları sertifikalı dalıcılar için PADI Yerel Dalışı Keşfetme deneyimleri ve Scuba Review (Gözden Geçirme) programlarını yürütebilirler. PADI Şnorkelingi Keşfetme deneyimi ve PADI Serbest dalıcı kurslarının yanısıra Dijital Sualtı Fotoğrafçılık Uzmanlığı ve Emergency First Response kurslarını da yürütebilirler.

Zamana yayılmış, bilgi ve tecrülerin pekiştirilmesine dayalı uygulamalar eğitici olmakla beraber eğlenceli bir ortamıda beraberinde getirmektedir.

Ben üniversite sınavına girerken tıp, mühendislik, fen ve edebiyat fakülteleri iş hayatı gerekli idi. Günümüzde yeni iş kolları artık revaçta özellikle genç arkadaşlarım hayatınızı bambaşka bir şekildede kazanabilirsiniz. PADI Divemaster olarak dünyada revaçta olan bir sektöre ilk adımınızı atabilirsiniz.