Kimler dalabilir?

Kimler dalış eğitimi alabilir?

Kimler dalabilir?

KİMLER DALABİLİR ?

Yaş:

Her ne kadar PADI sistemine göre dalış eğitimlerimiz için giriş yaşımız ebeveyn kontrolünde olmak şartı ile 10 ise de Türkiye’de aletli dalış yönetmeliği gereği bu yaş 14 dür.

Öngereklilikler :
Yüzme bilinmesi ön şarttır. Yüzme bilmekten kastımız şudur: Katılımcı 200 metreyi herhangi bir stilde ve zaman sınırlaması olmaksızın yüzebilmeli ve ayağı yere değmeyecek derinlikteki suda 10 dakika su üzerinde kalabilmelidir.
''Dalış yapmak için yüzme bilmeye gerek yoktur.” ya da benzer söylemler ile size veya bir tanıdığınıza dalış eğitimi verilmek isteniyorsa, kendi iyiliğiniz için oradan hemen AYRILINIZ.


Sağlık Durumu:
Güvenlik için bütün öğrencilerin dalış sırasında sorun yaratabilecek tıbbi durumlarla ilgili kısa bir anketi doldurmaları gerekir. Eğer hiçbir sorun yoksa formu imzalarsınız ve başlamak için hazırsınız. Eğer anketteki sorulardan herhangi birine olumsuz yanıt verirseniz bir güvenlik önlemi olarak doktorunuz durumu dalışla ilgili olarak değerlendirmeli ve dalışa uygun olduğunuzu gösteren tıbbi bir form imzalamalıdır. Bazı ülkelerde yerel kanunlar kursa katılmadan önce tüm scuba öğrencilerinin doktora danışmasını gerektirir ancak ilkemizde böyle bir zorunluluk yoktur.

Fiziksel Engelliler Hakkında:
Kursun performans gerekliliklerini yerine getiren herkes sertifika almaya hak kazanır. Fiziksel zorlukları olan kişilerin bu gereklilikleri yerine getirebilmeleri için birçok uyum tekniği vardır. Paraplegia, ampütasyon veya diğer zorluklara sahip kişiler PADI Açık Deniz Dalıcı sertifikasını sıkça kazanmaktadırlar. Daha belirgin fiziksel zorluğa sahip kişiler bile dalışa katılmaktadırlar. Daha fazla bilgi için bizimle temasa geçebilirsiniz.


Materyalleri Öğrenmek:
PADI Açık Deniz Dalıcı kursu süresince kullanmak ve sonrasında göz atmak veya referans olması için aşağıdaki eğitim materyallerine ihtiyacınız olacak.

Gelin, iyice öğreteyim ve hayatınızı değiştireyim. :)

Daha fazla bilgi mi istiyorsun ? E tıkla o zaman

Kimler dalabilir?
Paylaş:

Tags